În 12 iunie 2014 începe Campionatul Mondial de fotbal, cel mai așteptat eveniment sportiv al anului. Cele 32 de țări calificate și-au înscris loturile definitive, cu cei 23 de fotbalișt, în 2 iunie a.c..

Ce meciuri de fotbal de la Cupa Mondială  vom putea vedea la televiziunile din România?

cupa mondiala de fotbal

Grupa A

Program meciuri:

12 iunie, ora 23, Brazilia – Croația   

13 iunie, ora 19, Mexic - Camerun  

17 iunie, ora 22, Brazilia - Mexico    

19 iunie, ora 1, Camerun – Croația  

23 iunie , ora 23, Camerun - Brazilia       

23 iunie, ora 23, Croația - Mexic

 

Grupa B

Program meciuri:

13 iunie, ora 23, Spania - Olanda    

14 iunie, ora 1, Chile - Australia    

18 iunie, ora 19, Australia - Olanda

18 iunie, ora 22, Spania - Chile    

23 iunie, ora 19, Olanda - Chile    

23 iunie, ora 20:40, Australia - Spania

 

 

Grupa C

Program meciuri:

14 iunie, ora 19, Columbia - Grecia    

15 iunie, ora 4, Coasta de Fildeș - Japonia    

19 iunie, ora 19, Columbia - Coasta de Fildeș    

20 iunie, ora 1, Japonia - Grecia    

24 iunie, ora 23, Japonia - Colombia    

24 iunie, ora 23, Grecia - Coasta de Fildeș

 

Grupa D

Program meciuri:

14 iunie,ora 22, Uruguay - Costa Rica    

15 iunie, ora1, Anglia - Italia    

19 iunie, ora 22, Uruguay - Anglia    

20 iunie, ora 19, Italia - Costa Rica  

24 iunie, ora 19, Italia - Uruguay    

24 iunie, ora 19, Costa Rica - Anglia

 

Grupa E

Program meciuri:

15 iunie, ora 19, Elveția - Ecuador    

15 iunie, ora 22, Franța - Honduras    

20 iunie, ora 23, Elveția – Franța    

21 iunie, ora 14, Honduras - Ecuador    

25 iunie, ora 23, Honduras – Elveția    

25 iunie, ora 23, Ecuador – Franța

 

Grupa F

Program meciuri:

16 iunie, ora 1, Argentina - Bosnia & Herțegovina

16 iunie, ora 23:40, Iran - Nigeria    

21 iunie, ora 19, Argentina - Iran    

22 iunie, ora 1, Nigeria - Bosnia & Herțegovina

25 iunie, ora 19, Nigeria - Argentina    

25 iunie, ora 20, Bosnia & Herțegovina - Iran

 

Grupa G

Program meciuri:

16 iunie, ora 20, Germania - Portugalia    

17 iunie, ora 1, Ghana - USA    

21 iunie, ora 22, Germania - Ghana    

23 iunie, ora 1, USA - Portugalia    

26 iunie, ora 19, USA - Germania    

26 iunie, ora 19, Portugalia - Ghana

 

Grupa H

Program meciuri:

17 iunie, ora 19, Belgia - Algeria    

18 iunie, ora 1, Rusia - Coreea de Sud    

22 iunie, ora 19, Belgia - Rusia    

22 iunie, ora 22, Coreea de Sud - Algeria    

26 iunie, ora 23, Coreea de Sud - Belgia    

26 iunie, ora 00:40, Algeria - Rusia

 

Meciurile de la Cupa Mondială transmise la televiziunile din România:

 

12 iunie: Grupa A: Brazilia - Croatia, la Sao Paulo, ora 23.00, TVR 1, TVR HD, TVR HD

13 iunie: Grupa A: Mexic - Camerun, la Natal, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa BSpania - Olanda, la Salvador, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

Chile - Australia, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

14 iunie: Grupa C: Columbia - Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa D: Uruguay - Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa C: Coasta de Filde§ - Japonia, la Recife, ora 04.00, TVR 1, TVR HD

 

15 iunie: Grupa D: Anglia - Italia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa E: Elvetia - Ecuador, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Franta - Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Argentina - Bosnia-Hertegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

16 iunie: Grupa G: Germania - Portugalia, la Salvador, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Iran - Nigeria, la Curitiba, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: Ghana - SUA, la Natal, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

17 iunie: Grupa H: Belgia -Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Brazilia - Mexic, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H: Rusia - Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

18 iunie: Grupa B: Australia - Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Camerun - Croatia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa B: Spania - Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00, TVR 1

 

19 iunie: Grupa C: Columbia - Coasta de Filde§, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1

Grupa D: Uruguay -Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa C: Japonia - Grecia, la Natal, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

20 iunie: Grupa D: Italia - Costa Rica, la Recife, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa E: Elvetia - Franta, la Salvador, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Honduras - Ecuador, la Curitiba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

21 iunie: Grupa F: Argentina - Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: Germania - Ghana, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Nigeria - Bosnia-Hertegovina, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

22 iunie: Grupa H: Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: SUA - Portugalia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

 

23 iunie: Grupa B: Australia - Spania, la Curitiba, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Olanda -Chile, la Sao Paulo, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Camerun - Brazilia, la Brasilia, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

Croatia - Mexic, la Recife, ora 23.00, TVR 2

 

24 iunie: Grupa D: Italia - Uruguay, la Natal, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Costa Rica -Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 2

Grupa C : Japonia - Columbia, la Cuiaba, ora 23.00, TVR 2

Grecia - Coasta de Fildeș, la Fortaleza, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

 

25 iunie: Grupa F: Nigeria -Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00, TVR 1

Bosnia-HerȚegovina - Iran, la Salvador, ora 19, TVR 2

Grupa E Honduras - Elvetia, la Manaus, ora 23, TVR 2

Ecuador - Franta, la Rio de Janeiro, ora 23, TVR 1, TVR HD 

 

26 iunie: Grupa G SUA - Germania, la Recife, ora 19, TVR 2

Portugalia - Ghana, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H : Coreea de Sud - Belgia, la Sao Paulo, ora 23, TVR 1, TVR HD

Algeria - Rusia, la Curitiba, ora 23.00 TVR 2

 

28 iunie, Belo Horizonte, 1 A - 2B, ora 19, TVR 1,TVRHD

28 iunie, Rio de Janeiro, 1 C - 2D, ora 23, TVR 1.TVRHD

 

29 iunie, Fortaleza, 1 B - 2A, ora 19, TVR 1.TVRHD

 

29 iunie, Recife, 1 D - 2C, ora 23, TVR 1,TVRHD

 

30 iunie, Brasilia, 1 E - 2F, ora 19, TVR 1.TVRHD

 

30 iunie,  Porto Alegre, 1 G - 2H, ora 23, TVR 1.TVRHD

1 iulie, Sao Paulo,  1 F - 2E, ora 19, TVR 1.TVRHD

1 iulie, Salvador, 1 H - 2G, ora 23, TVR 1.TVRHD

4 iulie, Fortaleza, Sfert 2, ora 23, TVR 1.TVRHD

4 iulie, Rio de Janeiro, Sfert 1, ora 19, TVR 1.TVRHD

5 iulie, Salvador, Sfert 4,  ora 23, TVR 1.TVRHD

5 iulie, Brasilia, Sfert 3, ora 19, TVR 1.TVRHD

8 iulie, Belo Horizonte,  SEMIFINALA 1, ora 23, TVR 1.TVRHD

9 iulie, Sao Paulo, SEMIFINALA  2, ora 23, TVR 1.TVRHD

12 iulie,  Brasilia, Finala mică, ora 23, TVR 1.TVRHD